بدنبال پاسخ سوالات خود در اینجا بگردید

در مورد سرورهای مجازی میخواهم بیشتر بدانم

یک ماشین مجازی می باشد که در یک مرکز داده قرار گرفته است. سرورهای پرشین‌گیگ می‌توانند سرعتی تا ۸۰ مگابیت بر ثانیه دانلود و آپلود کنند.یکی از ویژگی های منحصر به فرد سرور های مجازی پرشین گیگ اینست که در هنگام خرید می‌توانید مشخصات CPU, RAM, Disk سرور خود رابه همراه سیستم عامل مورد نظر را انتخاب کنید تا روی سرور شما نصب شود.به علت اتصال دائمی این سرورها به اینترنت، این محصول برای ارائه‌ی خدمات و سرویس‌های آنلاین بسیار مناسب است.این سرورها طیف وسیعی از نیازهای کاربران را مرتفع می سازند.

در حال حاضر سرورها در ایران و آمریکا – شیکاگو – قرار دارند.

این دو سیستم کاملا متفاوت هستند. در صورتی که شما با لینوکس کار نکرده باشید، احتمالا شما نیاز به یک VPS ویندوز دارید تا بتوانید در محیط گرافیکی از آن استفاده کنید.

خیر این رقم برای یک ماه و یا یک سال بسته به پلن انتخابی معتبر است.

سرعت کانکشن VPS های آمریکا از ایران بسیار قوی‌تر است، اما با این وجود به دلایلی ممکن است شما هنوز بخواهید از سرورهای ایران استفاده کنید. در این صورت می‌توانید ابتدا سرور شیکاگو را تهیه کنید و به محض اینکه امکان ارائه‌ی سرور در ایران فراهم شد، شما به صورت رایگان به سرور خود در تهران منتقل خواهید شد.

پهنای باند اتصال به VPS محدود به پهنای باند اینترنت شماسد. دقت داشته باشید که برای اتصال به سرور مجازی خود نیازمند اینترنت هستید.

شما حداقل نیاز به ۱Core CPU, 1GB RAM, 40GB Disk دارید، اما برای اینکه بتوانید راحت‌تر با ویندوز خود کار کنید، از ۲Cores CPU, 2GB RAM, 40GB Disk استفاده کنید.

بله. این امکان بدون محدودیت وجود دارد (البته در ارتباط با سرعت دانلود باید توجه کنید که ممکن است سروری که از آن دانلود می‌کنید، محدودیت سرعت را تنظیم کرده باشد)

بله، وقتی شما با TeamViewer یا Remote Desktop با سرور مجازی خود متصل هستید، از ترافیک اینترنت خود استفاده می‌کنید تا تصاویر موجود روی مانیتور سرور را در کامپیوتر خود ببینید (البته تنظیماتی هم وجود دارد که کیفیت تصاویر را مشخص کنید که سرعت افزایش و ترافیک مصرفی کاهش یابد). در این حالت VPS تصاویر را ارسال می‌کند و کامپیوتر شما آن‌ها را می‌گیرد که از پهنای باند اینترنت شما استنفاده می‌شود.

با توجه به موارد بسیار گوناگون و دسترسی ۱۰۰٪ کامل شما بر روی سرورتان، مسئولیت تنظیمات VPS برعهده‌ی شماست، اما در صورتی که در جایی با مشکلی مواجه شوید، ممکن است بتوانیم به شما کمک کنیم.

بسته به تشخیص تیم فنی و تایید تیم فروش این امکان وجود دارد.

بله ، برای انتقال به کامپیوتر خود باید هزینه حجم را به ISP خود پرداخت کنید.

سرورهای ویندوزی دارای لایسنس نیستند و به صورت Trial هستند به همین دلیل هزینه لایسنس به آن ها اضافه نشده و هم قیمت با سرورهای لینوکسی هستند.

نوع هاردهای استفاده شده با SSD های موجود در بازار متفاوت است، اما سریع‌ترین هاردها در انواع خود است به طوری که سرعت هاردها و کانکتورهای متصل به هاردها در VPS های ارائه شده در پرشین‌گیگ، در مجموع سرعت بهتری از SSD به شما می‌دهد.

بله این امکان وجود دارد شما میتوانید با استفاده از برنامه های کاربردی مختلف به سیستم لینوکسی خود SSH و به سیستم ویندوزی خود ریموت بزنید.

بله، برای انتقال به کامپیوتر خود باید هزینه حجم را به ISP خود پرداخت کنید.

در مورد ارتباط با سرور مجازی اطلاعات بیشتری نیازمندم

نرم افزارهای مختلفی برای این کار وجود دارد . پیشنهاد ما به شما استفاده از نرم‌افزار ‌Putty در ویندوز می باشد.

برای این کار چند راه دارید:
۱. ابتدا فایل را از VPS به اکانت پرشین‌گیگ خود منتقل کنید. سپس از روی کامپیوتر خود دانلود کنید.
۲. با استفاده از Remote Desktop:
برنامه‌ی Remote Desktop را اجرا کنید، و وارد Options بشوید. سپس در برگه‌ی Local Resources گزینه‌ی Disk Drives را کلیک کنید و Connect را بزنید. سپس در My Computer هر کدام از کامپیوترها، Drive های کامپیوتر دیگر نمایش داده می‌شوند و مانند یک Drive معمولی می‌توانید به آن‌ها فایل منتقل کنید.
۳. با استفاده از TeamViewer:
از حالت File Transfer استفاده کنید.

روش تغییر پسورد سرورمجازی شما همانند تغییر رمزعبور سیستم عامل شما بر روی کامپیوتر شماست.

خیر، این رقم برای یک ماه و یا یک سال بسته به پلن انتخابی معتبر است.

این امکان وجود دارد. با توجه به نیاز خود می توانید کانفیگ سرور خود را ارتقا دهید. دقت داشته باشید که پیش از ارتقا حتما از اطلاعات خود در سرور بک آپ تهیه کنید.

برای انتقال اطلاعات از VPS به کامپیوتر شخصی خود در سرور IIS را نصب کنید و سپس روی آن FTP را فعال کنید. با این کار، می‌توانید از کامپیوتر شخصی به راحتی فایل‌های حجیمی را که روی VPS قرار داده‌اید، دانلود کنید.

از سرور مجازی چه استفاده هایی می توان کرد؟

شما می‌توانید به راحتی برای simulation از سرور های مجازی پرشین‌گیگ استفاده کنید. فقط دقت داشته باشید که سرورهای پرشین گیگ فاقد GPU می باشد و نمیتوانید شبیه سازی های پیچیده گرافیکی را بوسیله آن انجام دهید.

شما می توانید از سرورهای windows Workstation همانند یک کامپیوتر ویندوزی استفاده کنید و نرم افزارهای خود را بر روی آن نصب کنید.

بله این امکان وجود دارد. شما هر نرم افزاری را میتوانید بر روی سرورهای مجازی پرشین گیگ ، در صورتی که مغایر با قوانین فضای مجازی باشد، نصب کرده و از آن استفاده کنید

بله امکان استفاده از سرور های مجازی برای سیستم های مدیریت آموزشی آنلاین به طور کامل وجود دارد.

از نظر فنی این کار امکان پذیر است اما به لحاظ کارایی و هزینه آن را تضمین نمیکنیم.

از نظر تکنیکالی این امکان وجود دارد اما سرورهای مجازی پرشین گیگ تنها برای کاربری های قانونی و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ارائه میشود.

 

درباره سرویس هاستینگ میخواهم بیشتر بدانم

سرویس هاستینگ پرشین گیگ در ایران و شیکاگو قرار دارند.

سرویس CDN برای وب‌سایت‌هایی هست که بازدیدکننده‌های زیاد و به تبع آن حجم دانلود بسیار بالایی در روز دارند. cloud Computing تکنولوژی جدید و فراگیری می باشد که با استفاده از تکنولوژی virtualization قابلیت های بسیاری را در به اشتراک گذاری منابع پردازشی ایجاد مینماید.

دامنه‌ی اضافی به معنی استفاده همزمان چند دامنه از یک هاست است. به عنوان مثال زمانی که شما هاستی با چهار دامنه اضافه تهیه میکنید، امکان استفاده همزمان چهار وب سایت از هاست را بدست آورده اید.
. پارک دامنه یعنی دامنه‌های مختلفی رو مثل site.net و site.org را روی دامنه‌ی اصلی یک سایت (site.com) قرار بدهید. طوری که هر کسی که دامنه‌های پارک شده را وارد کند،به همان سایت اصلی هدایت بشود.

کنترل پنل لینوکسی سی پنل یا به اختصار CP را می توان محبوب ترین و مشهور ترین کنترل پنل در دنیای میزبانی وب دانست , دلیل محبوبیت این کنترل پنل آمریکایی تنها امکانات آن نیست بلکه رابط گرافیکی کاربر پسند و پشتیبانی پاسخگو و… است که این کنترل پنل را به محبوب ترین کنترل پنل جهان تبدیل کرده است.

Hardware Priority الویت تخصیص منابع است در صورتی که تمام منابع سرور مورد استفاده قرار گیرد. هر چقدر عدد آن کم‌تر باشد، نشان دهنده اولویت بالاتری است که به آن سرویس داده می شود. دقت داشته باشید که سرور هاستی که در حال حاضردر پرشین گیگ وجود دارد دارای منابع مکفی است به طوری که تقریبا هیچ وقت حتی از ۸۰٪ منابع هم استفاده نمی شود.

FTP یک راه کار برای انتقال فایل و پوشه بین رایانه‌های مختلف در شبکه است. که یکی اصلی‌ترین مصداق آن انتقال فایل‌های سایت روی فضای میزبانی با استفاده از FTP است.

برای استفاده از هاست خود سوالاتی دارم

پس از سفارش هاست با تغییر DNS میتوانید دامنه خود را به هاست متصل کنید.

بله شیرهاستینگ هست.استفاده همزمان شما از سرور لینوکسی بستگی شدیدی به CMS شما داره.البته ما به صورت اختصاصی برای هر اکانت، مقدار رم و سی پی یو مشخصی را اختصاص میدهیم. دقت داشته باشید که در سرویس های هاستینگ پرشین گیگ حداقل ده بازدید کننده همزمان میتوانند از وب سایت شما استفاده کنند.

در سئوی شما تاثیر مثبت اما ناچیزی دارد.

انتقال دامنه به از دایرکت ادمین به cPanel برای اکانتهای ۱۰۰ گیگا بایت با شرایط زیر رایگان انجام می شود
۱: انتقال شامل فایل ها و دیتا بیس است و تنها برای یک وب سایت انجام می پذیرد.
۲:باید لینک فایل زیپ از فولدر public_html و یک فایل زیپ از دیتابیس MySQL وب سایت را در اختیار ما قرار دهید

با توجه به اینکه هاست های پرشین گیگ کاملا اختصاصی است و resource های dedicated به کاربران اختصاص داده می شود، مشکل سرعت لود وجود ندارد.

بله شما میتوانید با استفاده از cPanel و امکانات آن قابلیت SSH و FTP را داشته باشید.

با توجه به نوع هاست، منابع اختصاص داده به شما و همچنین ویژگی های CMS شما این تعداد بسیار متغیر است.

بله. این قابلیت در cPanel وجود دارد.

Apache

لطفا برای ارتباط با دیتابیس به جای localhost از آدرس ۱۲۷٫۰٫۰٫۱ استفاده کنید.

آدرس IP که قرار است به دیتابیس دسترسی داشته باشد را وارد کنید. اگر شما از آی‌پی استاتیک (ثابت) استفاده نمی‌کنید، باید به محض تغییر آدرس آی‌پی در کامپیوتری که به دیتابیس هاست متصل می‌شود، در قسمت Remote MySQL آی‌پی را به‌روز کنید .سپس در سروری که قرار است به دیتابیس دسترسی داشته باشد، اطلاعات MySQL را وارد کنید. تنها تفاوت این است که در قسمت host باید IP سرور هاستینگ (۱۹۸٫۱۴۳٫۱۸۰٫۷۳) را وارد کنید.اما تنظیمات نام دیتابیس، یوزرنیم و پسوورد تغییری نمی‌کنند.

 

تازه ترین اخبار