سرور مجازی پردازش ابری با کارایی بالا (HPC) پرشین گیگ

رایانش ابری

به طور خیلی خلاصه و روشن، سرور مجازی HPC یا High Performance Cloud Computing یک ماشین مجازی قدرتمند می‌باشد برای افرادی که نیاز به پردازش های معمولی یا سنگین دارند. در مدت زمان های مشخص در طول ماه (نه همیشه). سرور مجازی HPC این امکان را فراهم می‌آورد که شما برای دوره های کوتاه مدت و منقطع، دسترسی به هزینه مناسب به سرور مجازی با منابع مورد نظر خودتان را داشته باشید.

کاربرد های سرویس HPC پرشین گیگ

شما با استفاده از سیستم های HPC می‌توانید تمامی پردازش های مورد نیاز خود را در کمترین زمان و یا به صورت ۲۴ ساعته انجام دهید. اگر سرور HPC شما به صورت مجازی بر روی بستر ابر باشد، این قابلیت وجود دارد که در هر زمان بنا به نیازتان، منابع پردازشی را (رم، CPU و غیره) را کاهش، افزایش یا به کلی به حالت تعلیق دراورید.

درباره قابلیت تعلیق برای سرویس HPC

در بسیاری از موارد اتفاق می‌افتد که داده مورد نیاز برای پردازش آماده نیست و یا پردازش مورد نظر به صورت مقطعی خاتمه یافته است. در این موارد کاربران این قابلیت را دارند که با به تعلیق درآوردن سرویس خود تمامی تنظیمات انجام شده (که در بسیاری از موارد زمان بر هستند) را حفظ نماید و می‌توانند در زمان مورد نیاز تمامی پردازش های خود را ادامه دهند. اما مزیت بسیار مهمی که پرشین گیگ در این قسمت برای شما کاربران گرامی به ارمغان آورده است، این است که کاربران در مدت زمان تعلیق (Idle) تنها هزینه فضای ذخیره سازی را می‌پردازند که این باعث کاهش بسیار زیادی در هزینه ها می‌شود.

مخاطبان سرویس HPC چه کسانی هستند؟

تمامی افرادی که به نحوی در رشته خود نیازمند پردازش های مختلف با استفاده از نرم افزار های متفاوت را دارند ( اعم از دانشجویان، اساتید، پژوهشگران، مهندسین، صاحبان صنایع و … ) می‌توانند مخاطبان این سرویس اختصاصی پرشین گیگ باشند. تخفیف ویژه دانشجویی دانشجویان محترم جهت دریافت تخفیف ویژه، می‌توانند از طریق راه های ارتباطی با پرشین گیگ تماس بگیرند و در سرویس HPC تخفیف بگیرند.

ویژگی های خاص سرویس HPC

  • برخورداری از پهنای باند نامحدود با سرعت بسیار بالا
  • قابلیت استفاده از سیستم عامل دلخواه
  • امکان نصب نرم افزار های بسیار پر کاربرد و سنگین که نیاز به پردازش های سنگین دارند مانند متلب Matlab، انسیس Ansys، ویژوال استدیو Visual Studio و غیره و امکان وجود نرم افزار های از پیش نصب شده بر روی سرور.